Detaily události

 • Datum:

 

Přihláška – Zpěváček 2023

Propozice krajského kola Zpěváček 2023

Soutěžící, doprovodní muzikanti a nutný pedagogický doprovod dostanou u prezence lístky na občerstvení. Občerstvení se bude vydávat ve předsálí divadla. Během soutěžních vystoupení dětí nevstupujte a nevycházejte ze sálu. Vstup do sálu je možný během výměny skupin zpěváčků. Dbejte prosím pokynů pořádkové služby u vchodů do sálů.

Za nutný pedagogický doprovod lze považovat jednoho vedoucího skupiny pro mladší a jednoho pro hlavní kategorii. U starší kategorie nepředpokládáme nutnost zvláštního pracovníka na doprovod.

Během soutěže je zakázáno fotografování. Soutěž bude zaznamenávána a záznamy budou pro zájemce zpřístupněny.

První tři z mladší i starší kategorie a všichni účastníci finálové skupiny hlavní kategorie postupují do koncertu vítězů krajské soutěže, který proběhne 22. 4. 2023 v Kamenném sále zámku v Třebíči. Od všech účastníků koncertu potřebujeme notové záznamy zpívaných písní a jejich tóniny, aby se muzika Pramínku, která je bude na koncertu doprovázet, mohla na jejich doprovázení připravit. Zkoušky koncertu proběhnou na místě koncertu v dopoledních hodinách a začátek koncertu bude ve 13;30 – 14;00 hod. Bude ještě upřesněno.

Časový plán 25.3.

 • 9:00 – prezence v komunitním centru (Přijeďte prosím včas, abychom stačili vyřídit formality.)

Mladší kategorie

 • 9:45 – začátek mladší kategorie v sále radnice (přijeďte tedy tak, aby se děti v klidu stačily převléct do krojů)
 • cca 11:00 až 11:30 hod – hodnocení mladší kategorie

Hlavní kategorie

 • 9:45 – začátek rozezpívávání hlavní kategorie.
 • 10:00 – zahájení hlavní kategorie v sále Komunitního centra
 • cca 13:45 – vyhlášení finálové skupiny, začátek rozezpívání finalistů
 • 14:00 – zahájení finále
 • cca 15:30 – vyhodnocení finále

Děti jsou rozděleny do skupin na rozezpívávání po pěti. Skupiny a jejich pořadí jsou sestaveny tak, aby doprovázející muzikanti stačili přecházet z kategorie do kategorie a zpěváčci na ně nemusili čekat. Každá skupina bude mít přidělenou hostesku, která se o skupinu bude starat a odpovídat za její pohyb. Je nutno dbát pokynů hostesek pro hladký průběh soutěže. Rozdělení do skupin a pořadí skupin a jednotlivých zpěváčků najdete na nástěnce u prezence. Skupiny ani pořadí zpěváčků nelze měnit, kvůli zmíněné návaznosti na doprovodné muzikanty.

V prvním kole bude vybrána desetičlenná finálová skupina soutěžících. Po uskutečnění finále bude vyhodnoceno umístění na prvních šesti místech. Čtyři postupující do národního kola soutěže a dva náhradníci.

Starší kategorie

Soutěž starší kategorie začne po vyhodnocení mladší kategorie v sále radnice

 • cca 11:45 – začátek rozezpívání starší kategorie
 • cca 13:45 – vyhodnocení starší kategorie